ІІ «Фронтера»: в Луцьку розпочався літературний вікенд


Автори з України, Білорусі та Польщі протягом усього вікенду вестимуть із лучанами та гостями нашого міста розмови про літературу, презентуватимуть свої книжкові новинки, влаштовуватимуть перформанси та читатимуть вірші під вино.

Усе це відбуватиметься в рамках ІІ Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера», який триватиме в Луцьку 4–6 жовтня. Відкрили його в п’ятницю, 4 жовтня, в кав’ярні Kava Avenue.

Розпочав захід ведучий фестивалю Павло Коробчук, який вирішив замінити урочисте звернення до присутніх декламацією власного вірша.
«Кожного разу, коли відкриваєш фестиваль, думаєш: що б такого важливого сказати, якими мають бути вступні слова, аби передати саме те, що відчуваєш. І сьогодні я теж пов’язувала фрази з фразами, складала наперед речення і зрозуміла: якщо в Луцьку до кав’ярні стільки людей прийшли слухати літератури, значить наша команда рухається в потрібному напрямку. Дякую за те, що вас тут так багато», – сказала директорка фестивалю Елла Яцута.
Вона додала, що Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера» – це не лише три дні поезії, прози, музики, розмов, дискусій, а й заходи, презентації, організовані протягом цілого року.

«Ми цілий рік очікуємо того, щоб разом поговорити про важливе – про взаєморозуміння, зокрема між мною, вами і кимось іншим», – зазначила Елла Яцута.
Радник Луцького міського голови Ігор Поліщук звернув увагу на те, що літературний фестиваль такого масштабу знаний не тільки в Україні, а й за кордоном.

«Цей фестиваль давно вийшов за межі нашого міста, про нього знають у всій країні, а багато людей їдуть до Луцька, аби на нього потрапити. Безумовно, це промоція нашого міста в Україні та за кордоном, це імідж нашого міста, це родзинка культурного життя Луцька», – зауважив Ігор Поліщук і побажав, аби в майбутньому фестиваль тільки розвивався й залучав усе більшу кількість відвідувачів і учасників, зокрема й із інших країн.
Як пригадав віцеконсул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Марек Запур, він пов’язаний із літературним фестивалем із самого початку.

«Мені приємно кожного разу відвідувати заходи фестивалю, бачити, як фестиваль розвивається, залучає все більше осіб. Я знаю, як часто важко буває реалізувати свою ідею, наштовхуючись на байдужість інших. Хочу сказати, що без Елли Яцути цього фестивалю просто не було б», – наголосив Марек Запур.
Громадський діяч, спонсор фестивалю Роман Бондарук пригадав, що літературний розвиток Луцька розпочався ще з фестивалю «Меридіан», котрий передував «Фронтері».

«Для чого підтримка літературного фестивалю таким людям, як я? Дуже важливо внести свій вклад у культурний розвиток нашого міста, а також для популяризації літератури, книг серед дітей і молоді. Разом зі мною тут сьогодні присутні два моїх сини, тому сподіваюся, що для них це стане поштовхом для того, щоб більше читати», – сказав Роман Бондарук.
Письменник Сергій Жадан, своєю чергою, підготував на відкриття «Фронтери» невелику промову.
Організатори фестивалю – ГО «Мистецьке об’єднання «Стендаль», Луцька міська рада, громадський діяч Роман Бондарук за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку.

У рамках фестивалю діятимуть три сцени: основна, молодіжна та дитяча.

Під час «Фронтери» читатимуть, дискутуватимуть і презентуватимуть свої книги автори з України (Сергій Жадан, Андрій Любка, Макс Кідрук, Катерина Калитко, Юрій Іздрик, Олександр Бойченко, Ірина Цілик, Артем Чех, Олеся Яремчук, Остап Сливинський), Білорусі ( Андрей Хаданович) та Польщі ( Мачей Роберт, Конрад Янчура).

Джерело статті: “https://www.volynnews.com/news/all/ii-frontera-v-lutsku-rozpochavsia-literaturnyy-vikend/” Об этом сообщает v7ved.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Разное

Вход

Меню пользователя